Ohlášky 14.6.2020

POŘAD BOHOSLUŽEB

v týdnu od 14.6. do 21.6.

Den Liturgická oslava Čas Bohoslužby

 Ne

Slavnost Těla a Krve Páně

 

7.45 Za rodiče Svěrákovy, zemřelé děti a duše v očistci.
9.30 Mše sv. v Puklicích.
11.00 Poutní mše sv. v Bítovčicích.
11.00 Mše sv. ve Vysokých Studnicích.
Po Památka sv. Víta, mučedníka  
 
Út  
18.00 Za Alžbětu Smejkalovu, manžela, sestry a rodiče. (se zaměřením pro děti.)
St  
17.00 Mše sv. ve Vysokých Studnicích.
Čt 7.30 Za zemřelou paní Marii Půžovou.
   
Slavnost Nejsvětějšího Srdce Ježíšova 18.00 Mše sv. v Bítovčicích.
18.30 Modlitba růžence.
19.00 Za Karla Čížka, rodinu Čížkovu a Šturcovu a duše v očistci.
So Památka Neposkvrněného Srdce Panny Marie 18.00 Mše sv. v Kozlově.
19.00 Mše sv. ve Velkém Beranově.
Ne 12. neděle v mezidobí

 

7.45 Za Františka Votavu, dvoje rodiče a duše v očistci.
9.30 Mše sv. v Puklicích.
11.00 Za Zbyňka Svobodu, rodiče a bratra.
11.00 Mše sv. ve Vysokých Studnicích.

 

  • V tomto týdnu budou v naší farnosti také dva svatební obřady. V sobotu zde v Lukách bude ve 13.30 h. svatební mše svatá Pavla Dvořáka z Malého Beranova a Gabriely Fejtové z Bítovčic. A v Puklicích v sobotu ve 12 hodin svatební obřad Zdeňka Vondráka z Puklic a Ivy Krautschneiderové z Dobronína. Provázejme tyto snoubence svoji modlitbou.
  • Orel Luka a Ski areál Luka pořádají dnes odpoledne běžecký závod „Po sjezdovce nahoru a dolů“, jste srdečně zváni. Začátek je ve 14 hodin. Bližší informace najdete na plakátku na nástěnce u kostela.
  • Slavnost 1. svatého přijímání bude příští neděli při mši svaté v 11 hodin. Pamatujme na děti a jejich rodiče ve svých modlitbách. Zároveň případně zvažte, kdo nepatříte do rodin prvokomunikantů, že byste přišli spíše na ranní mši svatou, abychom se tady, s ohledem na stávající opatření, netěsnali tolik na sebe, tak jak to obvykle při slavnosti prvního svatého přijímání bývá.
  • Nyní bude následovat Eucharistický průvod – nejdříve vystavím Nejsvětější svátost, prožijeme krátkou adoraci zde v kostele a přijmeme první požehnání. Následně vyjdeme průvodem z kostela – kříž, ministranti, případně družičky či děti, kněz s Eucharistií a ostatní farníci. Venku, za zpěvu Ježíši Králi v doprovodu kapely, obejdeme po silnici kostel a přijdeme k oltáři, který je připraven před kostelem. Prožijeme další krátkou adoraci, zazpíváme děkovné „Bože chválíme Tebe“, požehnáme obci a vrátíme se do kostela. Zde zakončíme eucharistický průvod dalším požehnáním. Do průvodu si vezměte kancionály, abyste mohli zpívat.