Ohlášky 15.3.2020

POŘAD BOHOSLUŽEB

v týdnu od 15.3. do 22.3.

Den Liturgická oslava Čas Bohoslužby

 Ne

3. neděle postní
Čt Slavnost sv. Josefa, snoubence Panny Marie  
4. neděle postní

 

Bohoslužby v Lukách – aktuálně 

v souvislosti s nouzovým stavem, vyhlášeným dnes Vládou ČR, kdy je omezen počet účastníků shromáždění, včetně náboženských na 30 osob, se prakticky ruší veřejné bohoslužby a další církevní akce. Tzn. v našich kostelích a kaplích se nebudou do odvolání konat veřejné bohoslužby.

Připojme se k těm, kteří se už začali spojovat každý večer ve 20 hodin v modlitbě za ukončení epidemie, za všechny nemocné a jejich ošetřovatele, za ty, kdo v současné tíživé situaci rozhodují o osudech lidí, za překonání strachu, za pomoc pro všechny zasažené, za odpuštění hříchů i usmíření Boha, za to, abychom byli opravdovými křesťany, kteří nejen věří v život věčný, ale také s ním počítají, abychom byli svědky a prostředníky Boží lásky. Společná modlitba je nejsilnější zbraní, kterou máme. Mysleme na předky, kteří vyprosili ukončení moru a z vděčnosti pak stavěli mariánské sloupy a kostely. Každý podle svých možností se zapojme aspoň modlitbou Otče náš a Zdrávas Maria, či korunkou k Božímu milosrdenství nebo růžencem. Vyjádření biskupa Vojtěcha zde Vyjádření biskupa Vojtěcha

  • Na naše adoptované děti se minulou neděli vybralo 18.350 Kč. Díky všem dárcům.
  • Původně plánovaná farní kavárna dnes nebude.
  • Oblastní Charitě Jihlava nyní schází instantní polévky a také konzervy, které jsou využívány především pro lidi bez domova. Kdo byste chtěl Charitě s tímto pomoci, můžete polévky či konzervy nechávat v průběhu týdne u dveří fary a já bych je pak hromadně zavezl na sběrné místo v Jihlavě. Nebo je můžete odevzdat přímo v Jihlavě na místě uvedeném na plakátku na nástěnce.