Ohlášky 23.2.2020

POŘAD BOHOSLUŽEB

v týdnu od 23.2. do 1.3.

Den Liturgická oslava Čas Bohoslužby

 Ne

7. neděle v mezidobí 7.45 Za Františka a Boženu Brabencovy, rodiče a sourozence.
9.30 Mše sv. v Puklicích.
11.00 Za farníky.
11.00 Mše sv. ve Vysokých Studnicích.
Po  
 
Út    
18.00 Za Jarmilu Klimsovou a manžela. (se zaměřením pro děti)
St Popeleční středa 17.00 Mše sv. ve Vysokých Studnicích.
18.00 Za prohloubení života farnosti.
Čt 9.30

DPS

Za Vladimíra Pokorného, manželku Libuši a duše v očistci.
   
17.00 Mše sv. v Bítovčicích.
17.30 Modlitby křížové cesty.
18.00 Za Štěpána Smejkala, manželku, rodiče a sourozence.
So 8.00 Za prohloubení života farnosti.
17.00 Mše sv. v Kozlově.
18.00 Mše sv. ve Velkém Beranově.
Ne 1. neděle psotní 7.45 Za Františku a Bedřicha Čápovy, jejich syna a za rodiny Vaňkovy a Vavruňkovy.
9.30 Mše sv. v Puklicích.
11.00 Za farníky.
11.00 Mše sv. ve Vysokých Studnicích.
14.30 Modlitba křížové cesty.

 

  • Dnešní sbírka je zvaná Svatopetrský haléř a je určena na potřeby svatého otce. Díky všem dárcům.
  • Zkouška sboru bude dnes ve 14 hodin na faře.
  • Středa je den přísného postu a újmy v jídle, tzn. je přísný půst od masa a je možné se jen jednou dosyta najíst.
  • Během postní doby budou bývat křížové cesty: v pátek půl hodiny přede mší sv. a v neděli ve 14.30 hodin.
  • Vzadu na stolečku si můžete koupit brožurku „Malý průvodce postní dobou“ s krátkými inspiracemi pro postní dny. Cena brožurky činí 5 Kč.
  • Jak jste se mohli dočíst ve Vánočním zpravodaji, jak bylo připomenuto před 14 dny, všichni jste srdečně zváni k prožití postní duchovní obnovy, která bude nastávající pátek večer a sobotu dopoledne. Obnovu povede stejně jako loni o. Pavel Kafka. Obnova začne v pátek mší sv. s katechezí. Po mši sv. bude další katecheze a po ní příležitost k adoraci a ke svátosti smíření. Podobně v sobotu: ráno bude v 8 h. mše sv. s katechezí, po mši sv. další katecheze, příležitost k adoraci a k přijetí svátosti smíření. Využijte této příležitosti se zastavit a posílit svůj vztah s Ježíšem. Není to vůbec časově náročné, jak by se mohlo zdát: během roku věnujeme čas mnoha skutečnostem a stojí nás to mnoho času. A proto jednou za rok si vyhradit v pátek večer 2 hodiny a v sobotu ráno 2 hodiny je zlomkem času, který během roku věnujeme televizi, návštěvám, zábavě, apod. Leží mně to na srdci, proto zvu vás všechny, kteří v pátek večer a v sobotu dopoledne nemusí do zaměstnání, nebo se nestarají o malé děti či nemocné, přijďte. Jsem přesvědčen, že z toho budeme mít všichni užitek – během obnovy zazní promluvy na základě jedné z nejznámějších a nejkrásnějších ikon, kterou je Ikona Nejsvětější Trojice. Její poselství je hluboké. Ikona tady bude ve velké rozměru vyvěšena během obnovy. Kdo byste se na ni chtěl již nyní podívat, tak její zobrazení je vytisknuto ve třech různých provedeních na dveřích kostela spolu s programem nebo tato provedení najdete také na odkazu Ikona Nejsvětější Trojice. Plakátek k obnově najdete na odkazu POSTNÍ DUCHOVNÍ OBNOVA 2020.