Ohlášky 29.5.2016

POŘAD BOHOSLUŽEB

v týdnu od 29.5. do 5.6.

Den Liturgická oslava Čas Bohoslužby

Ne

Slavnost Těla a Krve Páně   7.45 Za farníky.
9.30 Mše sv. v Puklicích.
11.00 Za Jana Širokého, rodiče a bratra.
11.00 Mše sv. ve Vysokých Studnicích.
18.00 Májová pobožnost.
Po Památka sv. Zdislavy 18.00 Májová pobožnost.
Út Svátek Navštívení Panny Marie  
18.00 Za rodinu a ochranu. (se zaměřením pro děti)
St Památka sv. Justina, mučedníka    
18.00 Mše sv. ve Vysokých Studnicích.
Čt 7.30 Za šťastný průběh farního dne a za požehnání pro celou farnost.
   
Slavnost Nejsvětějšího Srdce Ježíšova 18.00 Mše sv. v Bítovčicích.
18.30 Modlitba růžence.
19.00 Za zemřelé tety a strýce.
So Památka Neposkvrněného

Srdce Panny Marie

19.00 Mše sv. v Kozlově.
19.00 Mše sv. ve Velkém Beranově.
Ne 10. neděle v mezidobí

FARNÍ DEN

7.45 Za rodiče Dvořákovy a Sobotkovy.
9.30 Mše sv. v Puklicích.
11.00 Za farníky.
11.00 Mše sv. ve Vysokých Studnicích.
  • Nejen děti jsou srdečně zvány na úterní dětskou mši sv., při které budeme procházet naší bránou milosrdenství.
  • Srdečně Vás zveme na letošní farní den, který se uskuteční příští neděli 5. června od 12 hodin v areálu farní zahrady. Těšit se můžete na kapely Lučanka, The Shots a Druhej dech, můžete se nechat provést kostelem i zajít na věž, zaposlouchat se a zazpívat si při koncertu mladých zde v kostele, projet se na lodičkách či shlédnout vystoupení šermířů. Pro děti jsou připravené soutěže, skákací hrad, koutek malování i malování na obličej. Dospělí mohou ochutnat víno ve farním sklepě a všichni se budou moci občerstvit již tradičními steaky, bramboráky, polévkou, klobásky či něčím chlazeným či sladkým. Pozvěte vaše blízké, přátele, příbuzné ke společně prožité neděli. Budeme se těšit, že se setkáme a prožijme pěkné chvíle. Plakát s programem najdete na nástěnkách i dveřích kostela.
  • Tak jako každý rok s farním dnem souvisí i prosba o pomoc a spolupráci: jsou vítány nejrůznější sladkosti, cukroví, buchty, koláče… donést můžete i zavařené okurky, papriky – kozí rohy, salát…Vše od vás s vděčností přijmeme v pátek 3. června po mši svaté, nebo v sobotu 4. června od 16 hodin na kaplance, po domluvě samozřejmě i jindy.
  • Chtěli bychom také poprosit muže o pomoc při stavění stanů a to ve čtvrtek od 16 hodin na zahradě.
  • Výtěžek farního dne včetně nedělní sbírky je určen na stavební úpravy na faře. Díky předem všem, kteří farní den jakkoli podpoříte včetně modlitby za šťastný průběh i příhodné počasí. Díky předem vám všem.
  • Nyní bude následovat Eucharistický průvod – nejdříve vystavím Nejsvětější svátost, prožijeme krátkou adoraci zde v kostele a přijmeme první požehnání. Seřadíme se do průvodu: kříž, ministranti, případně družičky či děti, kněz s Eucharistií a ostatní farníci. Vyjdeme z kostela oběma východy a následně za zpěvu Ježíši Králi a v doprovodu kapely, obejdeme po silnici kostel a přijdeme k oltáři, který je připraven před kostelem, prožijeme další krátkou adoraci, zazpíváme děkovné „Bože chválíme Tebe“, požehnáme obci a vrátíme se do kostela. Zde zakončíme eucharistický průvod dalším požehnáním. Do průvodu si vezměte kancionály, abyste mohli zpívat.