Ohlášky 8.3.2020

POŘAD BOHOSLUŽEB

v týdnu od 8.3. do 15.3.

Den Liturgická oslava Čas Bohoslužby

 Ne

2. neděle postní 7.45 Za Mari a Vladimíra Joslovy a duše v očistci.
9.30 Mše sv. v Puklicích.
11.00 Za farníky.
11.00 Mše sv. ve Vysokých Studnicích.
14.30 Modlitba křížové cesty.
Po  
Út    
 
St  
 
Čt  
   
So
Ne 3. neděle postní
  • Dnes po mši svaté bude paní Kolouchová vybírat tradiční příspěvek na naše adoptované děti. Díky předem všem dárcům.
  • Do pátku večera budu mimo farnost. V případě potřeby zaopatřování se obracejte na otce Bohdana.
  • Pokračuje naše postní snažení: kdo se snažil o uskutečnění předsevzetí v uplynulém týdnu, může na naši Horu blahoslavenství umístit květ. Zároveň je připravena u nástěnky také knížečka s novým symbolem a novými úkoly, které souvisí tentokrát s blahoslavenstvím „Čistého srdce“. Svět kolem nás nám poskytuje mnoho možností, čím naše srdce naplnit. Jsme zahlceni informacemi, obrazy, hudbou, požitky… Ne vždy vstupují do našeho srdce hodnotné podněty. Mnohé z nich oslabují naši lásku k Bohu i k bližním, a takovým je třeba se vyhýbat. Často zaplňujeme náš čas tím, co máme rádi. Pokud tedy máme rádi Boha a chceme ho vidět, potřebujeme být s ním. Udělejme si proto zvlášť v tomto týdnu na Boha čas v modlitbě nebo při četbě Písma svatého. I vztah k lidem se tvoří tím, že s nimi jsme a mluvíme s nimi, projevujeme si navzájem lásku a přátelství. To je další skutečnost, o kterou bychom se mohli snažit, abychom měli čisté srdce.