Ohlášky na neděli 27. 11. 2022

 POŘAD BOHOSLUŽEB

v týdnu od 27. 11. do 4. 12. 2022

Den Liturgická oslava Čas Bohoslužby
Ne 1. neděle adventní 7.45 Za rodinu Gotzmannovu, Ondráčkovu

a za Emilii Rozhonovou

9.30 Mše sv. v Puklicích
11.00 Za farníky
11.00 Mše sv. ve Vysokých Studnicích
Po  
   
Út  
18.00 Za + učitele a rodinu
(Mše sv. se zaměřením pro děti)
St  Svátek sv. Ondřeje, apoštola
 
18.00 Mše sv. ve Vysokých Studnicích
Čt 14.00 Pohřeb paní Hany Jamborové
18.00
!!!
Mše sv. při svíčkách v Petrovicích
14.00 Pohřeb paní Heleny Šanderové
17.00 Mše sv. v Bítovčicích
18.00 Za Robina Kalistu a Boží milosrdenství
So Památka
sv. Františka Xaverského, kněze
17.00 Mše sv. v Kozlově
18.00 Mše sv. ve Velkém Beranově
Ne 2. neděle adventní 7.45 Za farníky
9.30 Mše sv. v Puklicích
11.00 Na poděkování a s prosbou o Boží ochranu
do dalších let
11.00 Mše sv. ve Vysokých Studnicích

 

  • Dnes (27. listopadu) začíná doba adventní. Odpoledne od 14.30 zveme na modlitby rodin, které budou tentokrát mimořádně na kaplance. Od 15 do 17 hodin naváže adventní farní kavárna, kde se bude podávat mimořádně i svařené víno. V 16 hodin pak v kostele zazní koncert duchovní hudby. Na kontrabas a violu zahrají Sebastian Brettfeld a Vojtěch Munduch.

 

  • Vpředu u nástěnky si děti i dospělí mohou vzít úkol na první adventní týden. Po splnění úkolu si děti mohou při další návštěvě kostela na nástěnku do připraveného kruhu dát vždy jednu hvězdičku.

 

  • Vzadu na stolečku je vám také k dispozici Průvodce adventem. Dobrovolný příspěvek můžete dát do připravené papírové krabičky.

 

  • Prosíme rodiny s dětmi, aby si na úterní večerní mši svatou vzaly z domu adventní lucerničky.

 

  • Ve čtvrtek 1. prosince zveme na bohoslužbu při svíčkách, kterou budeme slavit v 18 hodin v Petrovicích. Pravidelná čtvrteční adorace tento měsíc nebude.

 

  • Zvláštní adorace za nenarozené děti pak bude v pátek (2. prosince) po večerní mši svaté.

 

  • Příští neděli se místo sbírky na opravy v Petrovicích uskuteční sbírka na Fond PULS. Do tohoto fondu, který slouží k podpoře kněží a pastorace v naší diecézi, má každá farnost povinnost přispět ročně 480,- Kč za každého dospělého farníka. (Počty farníků jsou odvozeny z posledního sčítání pravidelných nedělních účastníků bohoslužeb, které se koná jednou za pět let.) K tomu se platí určitá malá daň z pronájmů atd. Celková výše letošního příspěvku za farnost Luka tak činí celkem 152.877,- Kč. 29 donátorů registrovaných za naši farnost k 23. listopadu z toho již uhradilo 57.300,- Kč. Do Fondu PULS tedy jako farnost musíme odvést ještě 95.577,- Kč. Předem děkujeme všem, kdo na pokrytí těchto odvodů přispějí do sbírky příští neděle. Mockrát děkujeme i těm, kdo za naši farnost do Fondu PULS již přispěli. V tuto chvíli navíc platí zvláštní akce, kdy za každého nového donátora přihlášeného od 1. října do 31. prosince 2022, farnost dostane bonus 1.000,- Kč. S registrací nových donátorů rád pomůže o. Jakub. Přehled o hospodaření Fondu PULS najdete na adrese donator.cz.

 

  • Zvláště děti příští neděli (4. prosince) srdečně zveme na setkání s Mikulášem, které zde v kostele začne ve 14.30.