Slovo otce biskupa k volbám

Milé sestry, milí bratři, milá mládeži, dříve, než jsme čekali, budeme opět rozhodovat o politickém rozložení sil pro příští měsíce a roky v naší zemi. Budeme rozhodovat o hospodářských, společenských a mravních poměrech, ve kterých budeme žít my a naše děti. Nedávno papež František hovořil o politice a říkal, že se my, katolíci, máme míchat do politiky a nikdo z nás nemůže říct, že se ho to netýká. Ve středu jeho pozornosti, stejně jako jeho předchůdce, byly dvě priority. Jednak podpora života od početí do přirozené smrti a dále rodina (myšleno rodina muže, ženy a dětí). Volit odpovědně pak znamená volit ty, u kterých je největší předpoklad, že se mimo jiné právě o toto budou zasazovat. Zkušenosti z předchozích voleb jsou takové, že mnoho volebních slibů je diametrálně odlišných od pozdější politické praxe. Tak tedy: běžte volit. Když nepůjdete, nabízíte hodnotu svého hlasu těm, které byste nikdy nevolili. A volte moudře, v souladu se svým svědomím.
V modlitbě provází a žehná Váš biskup Vojtěch.