Ohlášky na neděli 28. 3. 2021

19.00 Velkopáteční obřady v Lukách
So BÍLÁ SOBOTA 19.00 Velikonoční vigilie ve Vysokých Studnicích
21.30 Velikonoční vigilie v Lukách

– Za dar víry a za nově pokřtěné

SLAVNOST

ZMRTVÝCHVSTÁNÍ PÁNĚ

7.45 Za Františka a Boženu Brabencovy,
rodiče a sourozence
!9.00 Mše sv. v Puklicích
!10.00 Mše sv. ve Vysokých Studnicích

• Květnou nedělí jsme vstoupili do Svatého týdne, kdy si připomínáme největší událost v dějinách: umučení a vzkříšení našeho Pána, Ježíše Krista. Vzhledem k platným nařízením naší vlády se bohužel nebudeme moci všichni účastnit osobně všech bohoslužeb zde v kostele. Bylo by ale škoda prožít tento týden jako každý jiný. Každý den se můžeme snažit v duchu spojit s Ježíšem a v modlitbě s ním znovu prožívat závěr jeho pozemské pouti i jeho slavné vítězství. Zájemci o účast na velikonočních obřadech v našem kostele kontaktujte, prosím, zavčas o. Jakuba. Ostatní jsou srdečně zváni ke sledování on-line přenosů obřadů s našimi biskupy vysílaných na Youtube kanálu „Katedrála Petrov.“ Takto můžeme prožít jednotu s naším biskupem, který v naší diecézi zvláštním způsobem zastupuje samotného Krista.

• Poslední dvě křížové cesty budou tuto neděli ve 14.30 a na Velký pátek v 15 hodin.

• Příležitost k individuálnímu přijetí svatého přijímání bude v louckém kostele tuto neděli od 15 do 17 hodin, na Velký pátek po křížové cestě (přibližně v 15.30) a o slavnosti Zmrtvýchvstání Páně od 15 do 17 hodin.

• Příští neděli bude od 14.30 svátostné požehnání.

• Po skončení obřadů ve čtvrtek a v pátek večer bude letos kostel otevřen pouze do 21 hodin.

• Pátek je den přísného postu a újmy v jídle, tzn. je přísný půst od masa; a dospělí od 18 do 60 let, kteří nejsou nemocní, se mohou jen jednou dosyta najíst.

• Na Bílou sobotu bude kostel otevřen od 8 do 21.30 hodin. Dobrovolníky ochotné hlídat kostel a adorovat prosíme, aby se zapsali na archy vzadu u východu.

• Při Velikonoční vigilii budeme obnovovat svoje křestní závazky. Přineste si, prosím, své svíčky, nejlépe křestní.

• Žehnat velikonoční pokrmy budeme na závěr nedělních bohoslužeb. Pokrmy můžete klást před obětní stůl.

• Kdo ještě nestihl přistoupit ke svátosti smíření, může tak učinit ještě v úterý přede mší sv. v Lukách nebo ve středu přede mší sv. ve Vysokých Studnicích. Během Svatého třídení se
    z časových důvodů zpovídat nebude.
    Případně se lze domluvit na přijetí svátosti smíření na faře. Díky za pochopení.

• Program slavení velikonočních svátků je k dispozici vzadu pod věží, na venkovní nástěnce a také ZDE.

• K rozjímání dnes víc než kázání doporučujeme raději si znovu v klidu pořádně přečíst pašije.