Ohlášky na neděli 6. 12. 2020

POŘAD BOHOSLUŽEB

v týdnu od 6. 12. do 13. 12. 2020

POZOR!! Při bohoslužbách může být obsazeno maximálně 30 % míst k sezení a je třeba řídit se pravidlem „3 R“ (dezinfekce rukou, roušky, rozestupy).

 

Den Liturgická oslava Čas Bohoslužby
Ne 2. neděle adventní

 

7.45 Za farníky
9.30 Mše sv. v Puklicích
11.00 Za Josefa Bartušku, dvoje rodiče a celý rod
11.00 Mše sv. ve Vysokých Studnicích
Po Sv. Ambrože, biskupa a učitele církve  
 
Út Slavnost Panny Marie,
počaté bez poskvrny prvotního hříchu
17.00 ! Mše sv. ve Vysokých Studnicích
18.00 Za rodinu Brychtovu a přízeň
St Nezávazná památka
sv. Jana Didaka Cuauhtlatoatzina
 
17.00 Mše sv. ve Vysokých Studnicích
Čt Nezávazná památka
Panny Marie Loretánské
7.30 Za + Marii Löflerovou a celou rodinu
 
17.00 Mše sv. v Bítovčicích
18.00 Za Josefa Janovského, rodiče a celý rod
So Nezávazná památka
Panny Marie Guadalupské
17.00 Mše sv. v Kozlově
18.00 Mše sv. ve Velkém Beranově
Ne  

3. neděle adventní

 

7.45 Za Marii a Miroslava Krčálovy, rodiče a syna
9.30 ! Mše sv. v Lukách nad Jihlavou:

Za nemocné a za ty, kdo o ně pečují

9.30 Mše sv. v Puklicích
11.00 Za farníky
11.00 Mše sv. ve Vysokých Studnicích

 

  • Od 3. prosince platí nové vládní nařízení regulující počet účastníků na jedné bohoslužbě. Jedné bohoslužby se nově může účastnit maximálně tolik osob, kolik odpovídá 30 % kapacity míst k sezení v daném kostele, kapli či modlitebně. I nadále platí povinnost nosit roušky, u vstupu si dezinfikovat ruce a zachovávat rozestupy 2 m (s výjimkou členů jedné domácnosti).

 

  • Od příští neděle 13. prosince až do odvolání budeme v Lukách slavit navíc třetí nedělní mši sv., a to vždy od 9.30 hod.

 

  • O adventních nedělích bude vždy od 14.30 do 17 hodin možné individuálně přistoupit ke sv. zpovědi nebo ke sv. přijímání. Zpovídat se bude také ve všední dny, a to půl hodiny před každou mší sv. Využijte, prosím, zavčas tuto nabídku k vykonání předvánoční svaté zpovědi.

 

  • Pod věží bude k dispozici text kázání o. Jakuba (též ZDE) a také další adventní úkoly pro děti i dospělé.

 

  • Rádi bychom vás pozvali na adventní trhy, které se uskuteční příští neděli 13. prosince místo slibovaného misijního jarmarku. Tímto Vás prosíme o napečení buchet, koláčů, cukroví a sladkých i slaných dobrot. Všechno můžete přinášet v pátek 11. prosince po mši svaté nebo v sobotu 12.prosince od 15.30 hodin na kaplanku. V neděli si pak budete moci zakoupit nejrůznější výrobky, dárky, háčkované hračky, farní receptář a vámi připravené dobroty. I když tentokrát budeme muset vynechat konzumaci jídla a pití přímo u kostela a zachovat všechna platná protiepidemická opatření, věříme, že pokud budeme prosit Pána, bude to i tak požehnané. Veškerý výtěžek, jak ze sbírky v kostele, tak z prodeje bude věnován Papežským misijním dílům.