Ohlášky na neděli 9. 5. 2021

v týdnu od 9. 5. do 16. 5. 2021

Ne 6. neděle velikonoční

Neděle modliteb za pronásledované křesťany

7.45 Za Miroslava a Boženu Kremláčkovy, rodiče a sourozence
11.00 Za Antonína a Jiřinu Pavlíčkovy, jejich rodiče, Ivu Pavlíčkovou, rodinu Janouškovu a Valovu
14.30 Májová pobožnost
Po   18.00 Májová pobožnost
Út 18.00 Za Marii a Josefa Kolářovy a celý rod
St Nezávazná památka sv. Pankráce, mučedníka 18.00 Mše sv. ve Vysokých Studnicích
18.00 Májová pobožnost
Čt Slavnost Nanebevstoupení Páně
Svátek sv. Matěje, apoštola 18.00 Mše sv. v Bítovčicích
18.30 Májová pobožnost
19.00 Za rodinu Pospíchalovu a Dobrovolnou
So 18.00 Mše sv. v Kozlově
Ne 7. neděle velikonoční 7.45 Za živé a + z rodin Kabelkových a Kubelkových
!11.00 U zámecké kaple: Za rodiče Lifkovy, Brtnických, syna Ladislava a celý rod
11.45 Mariánská pobožnost u zámecké kaple

• Sbírka této neděle je určena na pomoc křesťanům v zemích Blízkého východu. Všem dárcům děkujeme.

• Před týdnem došlo ke změně pravidel pro účast na bohoslužbách. Nyní je možné přijít na bohoslužby bez přihlášení. Také se opět může při bohoslužbách zpívat. Nadále ovšem platí povinnost:
  • mít respirátor nebo chirurgickou roušku.
  • před vstupem do kostela si dezinfikovat ruce.
  • dodržovat dvoumetrové rozestupy (nejedná-li se o členy jedné domácnosti).

• Srdečně zveme na májové pobožnosti, které jsou po celý měsíc květen vždy v neděli ve 14.30, v pondělí a ve středu v 18 hodin a v pátek v 18.30 hodin.

• Příští neděli 16. května také srdečně zveme na pouť ke cti Panny Marie Pomocnice křesťanů, která se bude konat u kapličky v zámeckém parku. Bohoslužba začne v 11 hodin, po ní bude následovat krátká mariánská pobožnost. „Velká“ mše sv. a odpolední májová pobožnost v kostele příští neděli nebude.

• V neděli 23. května se v naší farnosti při mši svaté v 11 hodin uskuteční první svaté přijímání. Už dopředu upozorňujme, že tato mše svatá bude mimořádně vyhrazena jen pro prvokomunikanty a jejich rodinné příslušníky.

• Farní den původně plánovaný na neděli 6. června budeme bohužel vzhledem k současným pravidlům pro setkávání osob muset odložit. Dá-li Pán, chtěli bychom jej uspořádat někdy na podzim.

• Vzadu na stolečku je dnes naposledy umístěna kasička s nápisem „Indie“, do které je možné přispět na adopci na dálku.

• Nedělní kázání v písemné podobě od této neděle najdete už pouze na farních webových stránkách.